با توجه به عرضه آیفون 12 و در دسترس قرار گرفتن این گوشی برای بسیاری از کانال‌های یوتیوب، افراد زیادی سعی در کالبد شکافی، انجام تست دوربین و همچنین تست سرعت بین سری آیفون 12 و دیگر دستگاه‌های کمپانی اپل در کنار گوشی‌های اندروید دارند. کالبد شکافی آیفون 12 نیز به تازگی جزو دسته بندی جدید شده است ولی ظاهرا اینکار ارزش خود را داشته است.

کالبد شکافی آیفون 12 نشان داده است که این دستگاه با نسخه PRO خود کاملا قطعات یکسانی دارند و از نظر چیدمان قطعات بسیار شبیه به هم هستند. تنها تفاوت به احتمال زیاد مربوط به LiDAR آیفون 12 پرو باشد که در آیفون 12 حضور ندارد اما در خصوص مابقی موارد هر دو دستگاه با یکدیگر یکسان هستند.

کالبد شکافی آیفون 12

کالبد شکافی آیفون 12: نبود LiDAR و دوربین تل فوتو

هر دو آیفون 12 و آیفون 12 پرو از برد L شکل استفاده کرده‌اند و همانطور که گفته شد تنها تفاوت مربوط کانکتور سنسور LiDAR است. در کنار این مورد دوربین تل فوتو نیز بر روی آیفون 12 حضور ندارد اما نبود آن با بخش پلاستیکی پر شده است. باتری هر دو آیفون 2815 میلی آمپر می‌باشد که نسبت به سال گذشته ظرفیت کمتری می‌باشد اما با این وجود تست‌های انجام شده نشان داده است که با وجود کم شدن ظرفیت باتری و همچنین بهتر شدن رزولوشن نمایشگر آیفون 12 نسبت به آیفون 11، هر دو دستگاه قادر به ارائه مدت زمان 6 ساعت عمر باتری هستند.

کالبد شکافی آیفون 12

چینش یکسان دیگر قطعات نشان از قابلیت جابجایی برد‌ها با یکدیگر را دارد اما باید دید که آیا در صورت خراب شدن آیفون 12 یا آیفون 12 پرو، تعمیرکاران می‌توانند برد یا قطعه‌ی دیگری از آیفون 12 را بر روی آیفون 12 پرو متصل کنند؟ توجه داشته باشید که آیفون 12 و آیفون 12 پرو از نظر مقدار رم اختلاف 2 گیگابایتی دارند و در صورت یکسان بودن برد هر دو دستگاه، دارندگان آیفون 12 می‌توانند با کمی حوصله برد آیفون 12 پرو را بر روی دستگاه خود سوار کنند. اما باید دید آیا تمام این نظریه‌ها عملی خواهد شد؟

دیدگاهتان را بنویسید

پشتیبانی و مشاوره