تاکنون مشخص شده که پرچمدار تاشو بعدی سامسونگ، یعنی Galaxy Z Fold 3 از S Pen پشتیبانی خواهد کرد. از طرف دیگر به گفته راس یانگ از متخصصان صنعت نمایشگر، پشتیبانی Galaxy Z Fold 3 از S Pen می‌تواند منجر به برخی تغییرات در طراحی این محصول شود.

همانطور که تاکنون مشخص شده است، Galaxy Z Fold 2 از یک نمایشگر 7.6 اینچی و یک صفحه کاور 6.23 اینچی برخوردار است. یانگ می‌گوید که ممکن است گلکسی Z Fold 3 به نمایشگر کمی کوچکتر مجهز شود تا فضای مورد نیاز برای قلم را مهیا کند. اگرچه Galaxy S21 Ultra نیز احتمالاً با قلم S سازگار خواهد بود، اما شکاف اختصاصی برای قلم در بدنه‌ی خود نخواهد داشت. از طرف دیگر، Galaxy Z Fold 3 دارای محفظه‌ای برای قرار گرفتن S Pen در درون خود است (دقیقاً مانند تلفن‌های سری Note)

سامسونگ پیش از این گفته بود که قصد دارد تلفن‌های تاشو خود را نازک‌تر و سبک‌تر سازد، اما ظاهراً حضور S Pen مانع از انجام این موضوع می‌شود و این بدان معناست که Z Fold 3 باریک‌تر از مدل قبلی نیست. این گوشی با یک شیشه فوق العاده نازک (UTG) ارائه می‌شود. این امر آن را قادر می‌سازد تا در برابر فشار قلم مقاومت کند. شایعه قبلی حاکی از آن بود که Fold 3 اولین گوشی سامسونگ است که از دوربین زیر نمایشگر بهره می‌برد. یانگ ادعا می کند سامسونگ تمام تلاش خود برای تحقق این رویا انجام داده است، اما هیچ تضمینی برای وقوع آن وجود ندارد.

پشتیبانی Galaxy Z Fold 3 از S Pen گران تمام خواهد شد 01

Galaxy Z Flip 3 : مشخصات بهتر، قیمت کمتر

اکثر گزارش‌ها حاکی از آن هستند که سامسونگ در سال 2021 سه گوشی هوشمند تاشو را منتشر خواهد کرد. مسلم است که Z Fold 3 و Z Flip 3 در حال آماده سازی هستند، اما در مورد دستگاه سوم اختلاف نظر وجود دارد. برخی از گزارشگرها ادعا می‌کنند که دستگاه سوم Z Fold Lite است. به گفته وی، Z Flip 3  از صفحه نمایش کمی بزرگتر از Z Flip 5G برخوردار خواهند بود. همچنین شایعه شده که Flip 3 از یک صفحه نمایش 120 هرتزی و فناوری LTPO بهره خواهد برد.

مشخصات اصلی سخت افزار هر دو دستگاه تا حد زیادی ناشناخته باقی مانده است، اما می‌توان تصور کرد که آن‌ها از جدیدترین تراشه پرچمدار کوالکام در زیر بدنه خود بهره‌مند شوند. طبق گزارشات، Z Flip 3 در سه ماهه دوم سال 2021 وارد خواهد شد و Fold 3 نیز در ماه ژوئن وارد بازی خواهد شد. اما از طرف دیگر در مورد قیمت این محصولات باید بگوییم که احتمالاً قیمت سنگین قبلی خود را حفظ خواهند کرد اما گفته شده که Flip 3 از Flip 5G مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

پشتیبانی و مشاوره