دستگاه‌های وان پلاس همیشه یکی از بهترین رابط‌های نرم افزاری را از نظر سرعت و سریع بودن بین تمام دستگاه‌های اندرویدی داشتند و لقب پرچمدارکش این کمپانی باعث شد تا درحال حاضر شاهد تبدیل شدن OnePlus به یک کمپانی معتبر در بیشتر بازارهای جهانی باشیم. وان پلاس 9 لایت سال آینده در کنار دیگر دستگاه‌های سری OnePlus 9 قرار است معرفی شود ولی ظاهرا برخلاف اسم خود مشخصات قابل توجه‌ای خواهد داشت.

وان پلاس 9 لایت بر اساس گزارش‌های منتشر شده از پردازنده اسنپدراگون 865 استفاده خواهد کرد. این پردازنده در کنار نسخه پلاس آن امسال بهترین دستگاه‌های اندرویدی را برای عملکردهای پردازشی پشتیبانی کردند و حال وقت آن رسیده است که کم کم شاهد قرار گرفتن آن در دسته بندی Lite باشیم! دو دستگاه دیگر سری OnePlus 9 از پردازنده جدید کمپانی کوالکام با نام اسنپدراگون 888 استفاده خواهند کرد و باید دید کمپانی‌های دیگر از قابلیت‌های فوق العاده اسنپدراگون 888 چه استفاده‌ای خواهند کرد. آیا بازهم شاهد فراموش شدن قابلیت ضبط ویدیو با سرعت 120 فریم در رزولوشن 4K خواهیم بود یا اینبار با توجه به قدرتمند شدن بخش پردازش تصویر این پردازنده بلاخره کمپانی‌ها تمام امکانات را در اختیار مشتری‌های خود قرار خواهند داد.

قیمت وان پلاس 9 لایت

احتمالا قیمت در نظر گرفته شده برای وان پلاس 9 لایت چیزی در حدود 600 دلار باشد. همچنین دو مدل وان پلاس 9 و وان پلاس 9 پرو نیز قیمت‌هایی 800 و 950-1000 دلاری خواهند داشت. همچنین این دستگاه از نظر امکانات اشتراک‌های زیادی با وان پلاس 8T خواهد داشت. نمایشگر 90 هرتزی یا 120 هرتزی یکی از وجه‌های مشترک این دستگاه است. همچنین پنل Amoled و شارژ 65 واتی نباید فراموش شود. همچنین دوربین نیز به احتمال زیاد یکسان خواهد بود اما از نظر طراحی اینبار شاهد استفاده پلاستیک بجای شیشه در نسخه Lite خواهیم بود.

اگرچه تمام موارد گفته شده به غیر از بخش پردازنده همگی حدس و گمان هستند اما با توجه به رو به جلو رفتن تکنولوژی و همچنین بهتر شدن دستگاه‌های میانرده این احتمال وجود دارد که برای رقابت با Galaxy S20 FE و Pixel 5 شاهد استفاده از مشخصاتی بهتر از سوی وان پلاس باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

پشتیبانی و مشاوره