باتری مهم‌ترین بخش هر گوشی هوشمند می‌باشد. درست است که دوربین، نمایشگر، پردازنده و دیگر قسمت‌های یک گوشی هوشمند را نیز می‌توان یکی از مهم‌ترین فاکتورهای خرید در نظر گرفت اما تمام بخش‌های گفته شده نیازمند باتری برای داشتن عملکرد هستند. ازین رو کمپانی‌های تولید کننده تلفن هوشمند هر روز درحال افزایش ظرفیت باتری دستگاه‌های خود و همچنین بهتر کردن سرعت شارژ آن‌ها هستند. با وجود همه این موارد آیفون‌های سری دوازدهم اپل برعکس تمام موارد گفته شده عمل کرده‌اند اما مقایسه باتری سری آیفون 12 می‌تواند مشخص کند که آیا تصمیم اپل برای انتخاب چنین ظرفیت باتری برای این سری منطقی بوده است؟

سال گذشته اپل بلاخره تصمیم به بهتر کردن باتری دستگاه‌های آیفون خود گرفت و آیفون 11 پرو و آیفون 11 پرو مکس را با ظرفیت باتری 3046 میلی آمپر برای آیفون 11 پرو و 3969 میلی آمپر برای آیفون 11 پرو مکس رونمایی کرد. با توجه به بهینه بودن پردازنده، استفاده از نمایشگر با رزولوشن مناسب و همچنین بهینه بودن سیستم عامل iOS، این دستگاه‌ها توانستند تا رقم بسیار مناسب 9 الی 11 ساعت را برای اپل برای بخش باتری به ثبت برسانند.

آیفون 11 پرو مکس

اما وضعیت برای آیفون 12 و آیفون 12 پرو کاملا متفاوت است. اپل برای هر دو دستگاه باتری 2815 میلی آمپری در نظر گرفته است که نسبت به سال گذشته رقم بسیار پایین‌تری است. جالب است بدانید ظرفیت باتری آیفون یازده 3110 میلی آمپر است و آیفون 12 با توجه به استفاده از نمایشگر با دوبرابر رزولوشن، از باتری با ظرفیت کمتری استفاده کرده است.

اما نکته‌ای که در این میان وجود دارد، پردازنده 5 نانومتری A14 BIONIC است که وضعیت را برای هر دو دستگاه بهتر از پیشبینی در نظر گرفته شده کرده است. آیفون XR یکی از میانرده‌های اپل است که یک باتری 2942 میلی آمپر ساعتی دارد اما با این وجود در بررسی امروز شروع بسیار ضعیفی داشته است. همچنین در کنار هر دو سری آیفون 11، آیفون 12 و آیفون XR، یکی دیگر از میانرده‌های سال 2020 اپل، iPhone SE نیز در این بررسی حضور دارد.

مقایسه باتری سری آیفون 12: ضعیف‌تر از سری یازده

این گوشی از پردازنده A13 BIONIC برای پردازش‌های خود استفاده می‌کند و در کنار تمام این موارد نمایشگر کوچک 4.7 اینچی برتری خاصی نسبت به دیگر دستگاه‌ها به این دستگاه داده است اما با تمام این موارد اشتباه اپل برای قرار دادن یک باتری 1821 میلی آمپری باعث شده است تا این دستگاه در تست باتری عملکرد بسیار ضعیفی در بین تمام دستگاه‌های کنونی اپل و حتی اندروید داشته باشد.

بعد از مقایسه باتری سری آیفون 12 به این نتیجه رسیدیم که خرید آیفون SE سال 2020 و یا آیفون XR یکی از تصمیمات سخت کاربران شده است اما باید در نظر داشت که آیفون 11 در حال حاضر قیمتی نزدیک به iPhone XR دارد و اگر از کسانی هستید که به عمر باتری و همچنین کمی عکاسی اهمیت می‌دهید، خرید آیفون 11 بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

پشتیبانی و مشاوره