آیفون 12 مینی یکی از قدرتمندترین دستگاه‌های کوچک معرفی شده در سال 2020 و همچنین کوچکترین نسخه سری آیفون 12 است. اما این ابعاد کوچک باعث قرار گرفتن یک باتری با ظرفیت پایین نیز شده است و از همین بابت بسیاری از کاربرانی که قصد خرید یک دستگاه کوچک اما پر کاربردی را دارند نگران باتری این دستگاه هستند. مقایسه باتری آیفون 12 مینی و آیفون 12 به ما نشان خواهد داد که ظرفیت کم باتری این دستگاه، تاثیری روی عملکرد آن خواهد گذاشت؟

درست است که ظرفیت باتری این دستگاه کم می‌باشد اما باید این مورد را نیز در نظر بگیرید که سایز نمایشگر آن نیز نسبت به دیگر دستگاه‌ها کمتر است و همین موضوع باعث خواهد شد تا درصد زیادی از نگرانی رفع شود. برخلاف آیفون 12، آیفون 12 مینی از نمایشگر 5.4 اینچی استفاده می‌کند. همچنین رزولوشن نمایشگر این دستگاه مقداری کمتر از رزولوشن آیفون 12 است و همین موضوع مقایسه باتری iPhone 12 mini را جذاب‌تر خواهد کرد.

آیفون 12 مینی

پردازنده A14 Bionic قرار گرفته در سری آیفون 12 به گفته اپل از نظر مصرف انرژی بسیار هوشمندانه‌تر از نسل قبل عمل می‌کند و همچنین معماری 5 نانومتری نیز به این موضوع کمک می‌کند تا درصد مصرف باتری در این سری حتی با وجود کم شدن ظرفیت باتری بهینه‌تر از قبل باشد.

اما نمایشگر این دستگاه تنها موردی است که به آن در مصرف باتری نسبت به دیگر آیفون‌های سری دوازده کمک می‌کند و در این تست نیز این موضوع کاملا ثابت شده است. در صورتی که قصد استفاده از اسپیکر یا هرگونه سنسور دیگری را داشته باشید، باتری کوچک 2227 میلی آمپر ساعتی آیفون 12 مینی شروع به نشان دادن ضعف خود می‌کند. اما بازهم با این وجود این دستگاه توانست تا رقم 7 ساعت و 40 دقیقه را برای خود به ثبت برساند.

نظر شما درباره آیفون 12 مینی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

پشتیبانی و مشاوره