همراه با عرضه‌ی iOS14، قابلیت جالبی به آیفون اضافه شده است که Back Tap نام دارد و کل پنل پشتی گوشی را به یک دکمه‌ی مخفی تبدیل می‌کند. اما چطور این قابلیت را فعال کنیم؟

به تازگی شاهد عرضه‌ی نسخه‌ جدید سیستم عامل آی او اس با نام iOS 14 بودیم. اپل با عرضه‌ی این نسخه، یک قابلیت جذاب را به آیفون‌های خود اضافه کرده است که بیشتر از هر زمانی، فاصله‌ی بین سخت افزار و نرم افزار را کاهش داده است. به واسطه‌ی همین به روز رسانی، یک دکمه‌ی مخفی به آیفون اضافه شده است که احتمالاً عده‌ی زیادی هنوز از آن خبر ندارند. این دکمه فیزیکی نیست و قابلیت Back Tap نام گرفته است، به عبارتی با ضربه زدن به پشت دستگاه، فرمان‌های مورد نظر کاربر اجرا خواهد شد.

این دکمه‌ی مخفی، بزرگ‌تر از چیزی است که تصور می‌کنید و جالب است بدانید که اپل به خانه شما نیامده تا این دکمه را به آیفون اضافه کند. درواقع به واسطه‌ی آپدیت نسخه‌ی جدید سیستم عامل آیفون‌ها، کل پنل پشتی دستگاه به یک دکمه‌ی لمسی بزرگ تبدیل شده است که نسبت به دو یا سه بار ضربه زدن، واکنش نشان می‌دهد و با هر نوع ضربه، دستگاه کار خاصی را انجام می‌دهد. به عنوان نمونه می‌توانید با تنظیم این دکمه‌ها، کارهایی مانند باز کردن منوهای مختلف، اجرای برنامه‌ی مورد نظر، دسترسی به مرکز کنترل، اسکرول کردن چه در برنامه‌ها و چه در صفحات وب، اسکرین شات گرفتن، فعال سازی سیری و… را انجام دهید.

روش فعال سازی Back Tap در iOS 14

فعال سازی این قابلیت بسیار ساده است و تنها کافی است مراحل زیر را طی کنید:

1- ابتدا وارد بخش تنظیمات شوید.

2- روی گزینه‌ی Accessibility و سپس روی گزینه‌ی Touch ضربه بزنید.

3- رو به پایین اسکرول کرده و گزینه‌ی Back Tap را پیدا کنید. با ضربه زدن روی آن، دو گزینه‌ی Double Tap و Triple Tap را مشاهده می‌کنید.

4- با ضربه زدن روی هر یک از این دو گزینه‌ها، می‌توانید از بین انتخاب‌هایی که در زیر می‌بینید، فرمان مورد نظرتان را انتخاب کنید.

در این بین برخی نگران اشتباه شدن بین ضربه‌های غیرعمدی با ضربه‌های تنظیم شده هستند اما گفته می‌شود که این قابلیت دقت بالایی داشته و به خوبی می‌تواند تفاوت بین ضربه‌های عمدی و غیرعمدی را تشخیص دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

پشتیبانی و مشاوره