کروم یکی از پرطرفدارترین مرورگرها در بین کاربران اینترنت، از کاربران کامپیوترهای شخصی گرفته تا گوشی‌ها است. از این رو در این آموزش قصد داریم تا نحوه‌ی به روز رسانی مرورگر کروم روی انواع پلتفرم‌های ویندوز، اندروید و آیفون را به شما آموزش دهیم.

به روز رسانی کروم روی اندروید

برای آپدیت مرورگر کروم روی گوشی یا تبلت اندرویدی خود، دو راه دارید. اولین راه این است که روی سه نقطه‌ی بالای مرورگر کروم ضربه بزنید و گزینه‌ی Update Chrome را انتخاب کنید. حالا می‌توانید به عنوان مطمئن‌ترین راه، از بین گزینه‌های نمایش داده شده، گوگل پلی استور را انتخاب کنید. حالا در برنامه‌ی گوگل پلی استور که برای شما باز شده است، برنامه‌ی گوگل کروم را می‌بینید. کافی است روی گزینه‌ی update ضربه بزنید تا برنامه شروع به آپدیت کند.

روش دوم این است که به صورت مستقیم وارد گوگل پلی استور شده، با ضربه زدن روی منو ساندویچ بالای برنامه، وارد قسمت My apps & games شوید. سپس در بخش Update، برنامه‌ی Chrome را انتخاب کرده و روی گزینه‌ی Update ضربه بزنید.

به روز رسانی کروم روی ویندوز

معمولاً به صورت اتوماتیک به روز رسانی مرورگر کروم در ویندوز، بعد از بستن مرورگر و باز کردن آن در پس زمینه انجام می‌شود اما اگر برای مدت طولانی از مرورگر استفاده می‌کنید و آن را باز و بسته نمی‌کنید، ممکن است آپدیتی به صورت معلق وجود داشته باشد. به هر ترتیب برای به روز رسانی کروم کافی است مراحل زیر را طی کنید:

1- مرورگر کروم را باز کنید.

2- در گوشه‌ی سمت راست در قسمت بالا، روی سه نقطه کلیک کنید.

3- در منوی نمایش داده شده وارد قسمت Setting شوید و سپس وارد بخش About Chrome در منوی سمت چپ شوید.

4- در صورتی که مرورگر کروم شما آپدیت نشده باشد، این عملیات شروع به انجام می‌شود.

به روز رسانی کروم روی ویندوز.jpg

به روز رسانی گوگل کروم روی آیفون و آیپد

اگرچه بنا به تنظیمات اپ استور، کروم به صورت اتوماتیک آپدیت می‌شود اما به هر ترتیب برای چک کردن این مسئله که آیا ورژن جدیدی از کروم در دسترس است یا خیر، کافی است مراحل زیر را طی کنید:

1- روی آیفون یا آیپد خود، اپ استور را باز کنید.

2- در گوشه‌ی سمت راست و بالا، روی پروفایل ضربه بزنید.

3- به قسمت پایین اسکرول کنید تا به Available Updates برسید و حالا به دنبال کروم بگردید.

4- اگر در بین برنامه‌هایی که نشان داده شده است، مرورگر کروم را مشاهده کردید، با ضربه زدن روی Update، نسخه‌ی جدید را نصب کنید.

5- ضمناً در صورت نیاز، باید رمز Apple ID خود را وارد کنید. حالا آپدیت کروم دانلود و نصب خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

پشتیبانی و مشاوره