یکی از شایع ترین تعمیرات گوشی سامسونگ گلکسی A80 مربوط به تعویض پنل اچ و LCD آن می‌شود. این گوشی به عنوان یکی از جدیدترین اسمارتفون های میان رده شرکت سامسونگ از سبک طراحی خاص و به روزی بهره می‌برد که متاسفانه صفحه نمایش آن را بیشتر در معرض خطر آسیب دیدگی قرار داده است.

مرحله 1: اقدامات اولیه

 • قبل از شروع پروسه تعویض ال سی دی Galaxy A80 سامسونگ حتما ابتدا گوشی را خاموش کنید.
 • بهتر است شارژ باتری گوشی کمتر از 25 درصد باشد. هرچقدر شارژ باتری مقدار بیشتری داشته باشد احتمال بروز واکنش های شیمیایی و حوادث غیرقابل پیش‌بینی از جانب آن افزایش پیدا می‌کند.

مرحله 2: خارج کردن سیم کارت

با استفاده از سوزن اختصاصی که برای خارج کردن سیم کارت گوشی ارائه شده، سیم کارت را از آن خارج نمایید و در گوشه امنی قرار دهید که گم نشود.

مرحله 3: اعمال حرارت به قاب گوشی

 • وضیحات: برای اینکه خاصیت چسبندگی و کیپ بودن لبه های قاب گوشی از بین برود و بتوان راحت تر قاب آن را جدا کرد، باید به این بخش از قاب دستگاه گرما بدهید. گرما باعث می‌شود که حالت روان تری برای باز کردن قاب گوشی ایجاد شود.
 • با سشوار، آی‌اوپنر یا هیتر به هر چهار لبه قاب گلکسی A80 سامسونگ گرما اعمال کنید. سعی کنید به هر یک از لبه های این گوشی حداقل 2 دقیقه گرمای نسبتا ملایمی اعمال نمایید و در آخر کار هم گرما را به لبه سمت راست و زیرین قاب پشت آن وارد کنید.
 • نکته: در صورتی که در حین انجام هر یک از مراحل بعدی تعمیرات گوشی A80 سامسونگ احساس کردید لبه های قاب گوشی در برابر جداسازی از خود مقاومت نشان می‌دهند، می‌توانید به آن قسمت گرما اعمال کنید.

مرحله 4: شل کردن لبه های قاب گلکسی A80

 • پیک را به آرامی در هر چهار لبه قاب گوشی به صورت رفت و برگشت حرکت دهید تا کاملا قاب دستگاه آزاد و شل شود و احساس کنید حالت کیپ بودن قاب دستگاه از بین رفته است.
 • نکته: در صورتی که بخش های خاصی از قاب گوشی در برابر شل شدن و حرکت پیک مقاومت کردند می‌توانید دوباره به آن قسمت ها گرما اعمال کنید تا شل و آزاد شوند و حرکت پیک آزادانه تر در آن بخش قابل انجام شود.

مرحله 5: جداسازی قاب پشت برای تعویض ال سی دی Galaxy A80

 • به آرامی قاب پشت گوشی را به طور کامل از روی بدنه آن جدا کنید. اگر احساس کردید قسمت هایی از قاب پشت گوشی هنوز روی بدنه آن کیپ و محکم است، به هیچ وجه به آن فشار وارد نکنید و خیلی با احتیاط این قسمت ها را آزاد و شل نمایید.
 • قاب پشت گوشی را در مکانی امن قرار دهید و پروسه تعویض ال سی دی Galaxy A80 را روی مابقی بدنه آن دنبال کنید

مرحله 6: آزاد کردن گیره ماژول NFC

 • توضیحات: ماژول NFC گوشی گلکسی A80 به شیوه خاصی رو بدنه آن کیپ شده است. شما باید ابتدا با احتیاط گیره‌ بخش فوقانی آن را آزاد کنید و سپس با باز کردن پیچ های لازم این قطعه را کاملا از روی قاب گوشی جدا نمایید. به هیچ وجه در انجام مراحلی که بدین منظور باید طی شوند عجله نکنید.
 • لبه فوقانی گوشی که ماژول دوربین در آن نصب شده را با یک انگشت دارید و لبه زیرین ماژول NFC را خیلی آهسته به سمت پایین بکشید تا گیره ماژول NFC آزاد شود.
 • نکته: در حین انجام این مرحله نیروی کششی زیادی وارد نکنید چون ماژول NFC دارای پیچ هایی است که قبل از جداسازی کامل این قطعه باید از روی بدنه گوشی آزاد و باز شوند.

مرحله 7: جداسازی کامل ماژول NFC

 • پیچ هایی که در عکس با رنگ قرمز مشخص شده‌اند را با احتیاط از روی قاب گوشی باز کنید.
 • نوک اسپاتول یا یک پیک را آهسته از لبه سمت راست به زیر ماژول NFC گوشی فرو برده و آ را به سمت بالا هدایت کنید تا از روی قاب اصلی موبایل بلند شود.
 • ماژول NFC را به طور کامل جدا نمایید و آن را در گوشه امنی قرار دهید.

مرحله 8: آزاد کردن کانکتور باتری


به آرامی با نوک اسپاتول یا پیک، کانکتور باتری گوشی را از روی سوکتش آزاد کنید.

مرحله 9: آزاد کردن کانکتور فلت وای فای و بلوتوث

 • وضیحات: در گوشه سمت راست و فوقانی باتری Galaxy A80 سامسونگ دو کانکتور کوچک نصب هستند که دو سیم باریک و بلند دارند. این کانکتور ها مربوط به فلت های وای فای و بلوتوث می‌شوند و در جداسازی و نصب آن ها باید احتیاط بسیار زیادی انجام گیرد، در غیر این صورت احتمال آسیب دیدن این کانکتورها و سیم ظریفشان بسیار بالا خواهد بود. بنابراین در حین انجام چند مرحله‌ای که باید برای جداسازی این دو سیم انجام گیرند نهایت دقت را صرف کنید.
 • به آرامی کانکتور فلت وای فای را از گوشه سمت راست و فوقانی باتری آزاد نمایید. برای انجام این کار از نوک اسپاتول یا پیک کمک بگیرید.
 • کانکتور فلت بلوتوث را هم به شیوه مشابه از گوشه سمت راست و فوقانی باتری آزاد کنید.

مرحله 10: آزاد کردن کانکتور شارژ و آنتن ثانویه


 • به آرامی نوک اسپاتول را زیر کانکتور شارژر گوشی که ابعاد بزرگی دارد قرار دهید و آن را به سمت بالا هدایت کنید تا از روی سوکتش آزاد شود.
 • حالا کانکتور آنتن ثانویه را هم از لبه سمت چپ قاب گوشی آزاد نمایید.
 • نکته: کانکتور آنتن ثانویه گوشی گلکسی A80 سامسونگ یک کانکتور بسیار حساس و ظریف است که باید در جداسازی و نصب آن احتیاط بالایی صورت پذیرد تا از آسیب دیدن آن جلوگیری شود. فراموش نکنید احتیاط و دقت در موفقیت آمیز بودن تعویض ال سی دی Galaxy A80 بسیار موثر خواهد بود.

مرحله 11: آزاد کردن کانکتور موتور ویبره


به آرامی کانکتور ویبراتور یا همان موتور ویبره گوشی را هم از روی سوکتش آزاد کنید.

مرحله 12: آزاد کردن کاور لبه راست قاب

در لبه سمت راست قاب گوشی A80 و درست در بالای کانکتور های فلت بلوتوث و وای فای، یک کاور پلاستیکی بسیار کوچک قرار دارد. به آرامی نوک اسپاتول یا هر ابزار مناسب دیگری که در اختیار دارید را به زیر این کاور فرو برده و آن را کاملا از بدنه گوشی جدا کنید.

مرحله 13: آزاد کردن کاور لبه چپ قاب
دقیقا مشابه با کاوری که روی سمت راست قاب گوشی A80 وجود دارد یک کاور کوچک هم در لبه سمت چپ آن واقع شده که باید در این مرحله آن را آزاد کنید.

مرحله 14: باز کردن پیچ های زیر قالب دوربین

پیچ هایی که در عکس با رنگ قرمز مشخص شده‌اند را باز کنید!

مرحله 15: کشیدن قالب دوربین به سمت بالا

 • توضیحات: کاور یا قالب بخش فوقانی گوشی A80 که دوربین اصلی آن را هم در بر می‌گیرد می‌تواند به صورت کشویی به سمت بالا کشیده شود. در این بخش باید خیلی آهسته این کاور یا قالب را به سمت بالا بکشید تا پیچ های زیر آن نمایان شوند.
 • به آرامی لبه فوقانی کاور دوربین را با دو انگشت خود گرفته و آن را به سمت بالا بکشید تا پیچ هایی که در لبه زیرین این کاور و در زیر آن پنهان شده‌اند آزاد گردند و قابل رویت باشند.
 • نکته: قالب یا کاوری که در بخش فوقانی برای دوربین گوشی در نظر گرفته شده نسبتا حساس است و نباید خیلی نیروی کششی زیادی به آن وارد کنید. بنابراین این مرحله را با احتیاط کامل انجام دهید.

مرحله 16: جدا کردن قالب دوربین

 • به آرامی پیچ هایی که زیر قالب دوربین گوشی گلکسی A80 واقع شده‌اند را با پیچ گوشتی مناسب باز کنید تا این قالب تقریبا آزاد شود.
 • به آرامی قالب دوربین گوشی را گرفته و آن را به طور کامل از روی بدنه دستگاه جدا کنید و مابقی پروسه تعویض ال سی دی Galaxy A80 را روی باقی مانده بدنه گوشی دنبال نمایید.

مرحله 17: جداسازی موتور ویبره برای تعویض ال سی دی Galaxy A80
به آرامی و با پنس موتور ویبره گوشی را از روی جایگاهش برداشته و آن را در گوشه امنی قرار دهید که گم نشود.

مرحله 18: جداسازی موتور محرک دوربین
دو پیچ نگهدارنده موتور محرک دوربین را با پیچ گوشتی مناسب باز کنید.

موتور محرک را با پنس گرفته و به طور کامل از لبه فوقانی قاب گوشی جدا نمایید.

مرحله 19: اعمال گرما به پشت باتری

توضیحات: در پشت باتری گوشی گلکسی A80 از چسب های خاصی استفاده شده که منجر به کیپ شدن آن در قاب گوشی و روی جایگاهش می‌شوند. با اعمال کمی گرما به پشت باطری گوشی می‌توانید جداسازی آن را به شیوه ساده تری امکانپذیر نمایید. دقت داشته باشید که بهتر است گرما مستقیما به باتری اعمال نشود.

مرحله 20: جداسازی باتری

 • ه آرامی کابل پهنی که در حالت عادی از روی باتری گوشی رد شده را کنار بزنید.
 • نوک اسپاتول یا پیک را خیلی آهسته از گوشه سمت چپ به زیر باتری فرو ببرید و با احتیاط آن را به سمت بالا هول دهید تا کاملا از روی جایگاهش جدا شود.

مرحله 21: جداسازی سیم آنتن ثانویه

پیچی که در عکس با رنگ قرمز مشخص شده را از لبه پنل ال سی دی گوشی A80 باز کنید .

مرحله 22: جداسازی کپسول اسپیکر

به آرامی پیچ هایی که در عکس با رنگ قرمز مشخص شده‌اند و نگهدارنده کپسول اسپیکر گوشی هستند را از لبه زیرین پنل ال سی دی باز کنید .

نوک یک پیک یا اسپاتول را به آرامی از لبه سمت راست به زیر کپسول اسپیکر فرو برده و آن را به سمت بالا هول دهید تا از روی جایگاهش بلند شود.

کپسول اسپیکر را با دست گرفته و کاملا از پنل ال سی دی گوشی جدا نمایید .

مرحله 23: جداسازی کابل شارژ

 • کانکتور آزاد نشده کابل شارژر را با نوک اسپاتول از لبه زیرین پنل گوشی آزاد کنید.
 • کابل را به طور کامل از پنل گوشی جدا کرده و در گوشه امنی قرار دهید که آسیبی به آن وارد نشود.

مرحله 24: آزاد کردن دو کانکتور طلایی رنگ لبه زیرین

به آرامی و با نوک اسپاتول دو کانکتوری که در لبه زیرین پنل ال سی دی گوشی A80 وجود دارند را مثل عکس های ضمیمه شده آزاد کنید.

مرحله 25: آزاد کردن کانکتور کابل اینترکانکت

خیلی با احتیاط کانکتور کابل اینترکانکت را هم از لبه زیرین قاب گوشی آزاد کنید.

مرحله 26: جداسازی کابل اینترکانکت

با احتیاط کامل کابل اینترکانکت را به طور کابل از لبه سمت راست پنل ال سی دی گوشی جدا نمایید.

مرحله 27: جداسازی فلت شارژ

 • یچ نگهدارنده فلت شارژ که در عکس با رنگ قرمز مشخص شده را از لبه زیرین پنل گوشی باز کنید.
 • به آرامی گوشه سمت راست فلت شارژ را با یک اسپاتول یا پیک از روی بدنه آن بلند نمایید.

مرحله 28: جداسازی سنسور فشار

دو پیچی که در عکس با رنگ قرمز مشخص شده‌اند را باز کنید.

مرحله 29: تعویض ال سی دی Galaxy A80 سامسونگ

چیزی که باقی مانده پنل صفحه نمایش یا همان LCD گوشی است، بنابراین می‌توانید یک پنل جدید را جایگزین آن کنید. برای بستن گوشی باید مراحلی که نام بردیم را به ترتیب از انتها به ابتدا (به صورت معکوس) انجام دهید. در صورتی که در تعویض ال سی دی Galaxy A80 با مشکل رو به رو شدید یا می‌خواهید

دیدگاهتان را بنویسید

پشتیبانی و مشاوره